Олімпіади


Олімпіада з фізики І етап 2017 -2018 н.р.
 7, 8 клас тут
9 - 11, астрономія т ут


Демонстраційний експеримент олімпіадного рівня у темі
  «Тиск твердих тіл, рідин та газів»
1. За допомогою зігнутої металевої лінійки перевірте маса якого з двох іграшкових автомобілів більша. Правильність відповіді перевірте за допомогою тягарців
2. На поверхню води в широкій посудині покладіть корок,а на нього сталеву гайку. Як наблизити гайку разом з корком, не торкаючись ні їх, ні води?. Зробіть це. Поясніть дослід.
3. Подумайте, як за допомогою даного динамометра можна визначити з найбільшою точністю силу поясніть що діє на це. Поясніть дослід.
4. На металевий стакан від калориметра покладіть поштову листівку, а на неї монету. Перевірте що буде з монетою, якщо листівку різко висмикнути. Поясніть.
5. У дві однакові склянки налито однакові об`єми різних розчинів кухонної солі. За допомогою демонстраційного динамометра перевірте, який з розчинів має більшу густину.
Пояснення: Підвісити до динамометра металевий циліндр і занурити його у кожен розчин. Меншу він матиме в розчині з більшою густиною.
6. До двох однакових пружин підвісити різні тягарці й поясніть, який з них має більшу масу.
7.  Використовуючи тільки мензурку з водою, визначте масу даного вам латунного циліндра. Поясніть правильність і перевірте за допомогою динамометра.
8. Використовуючи динамометр, тверде тіло, перевірте що має більшу густину: молоко чи вода.
9. Поставте цеглину так, щоб вона чинитиме на стіл найменший тиск; найбільший тиск. Поясніть
10. Як можна зрівнювати метрову лінійку вантажем,маса якого 100 грамів. Поясніть дослід
11. Збирання олії з поверхні води.

Пояснення: Пробірку з водою закрити пальцем і перевернути до поверхні. Олія під дією архімедової сили піднімається пробіркою.

Немає коментарів:

Дописати коментар